21 Ekim 2012 Pazar

evde manikür pedikür yapmanın püf noktaları ve fiyatları

Sizlerde benim gibi kuaförlerdeki temizliğe çok güvenmiyorsanız ki bence haklısınız, artık manikürünüzü evinizde kolaylıkla yapmanız mümkün hemde çok kolay :). Zaten çoğu kez evde televizyonun karşısında manikür yapmanın tadı da bambaşka oluyor. Bir taraftan dizimi izliyorum diğer taraftan manikürümü  hallediyorum oh mis :)) Böylelikle hem vakitten de tasarruf etmiş oluyorum :). Bir kere eliniz alıştıktan sonra çok daha pratik şekilde işinizi halledebiliyorsunuz. İŞte evde manikür pedikür yapmanın sırlarını sadece firsatfilililere açıklıyorum.

Malzemelerimiz:
· Kâğıt törpü (Metal törpü tırnaklara zararlıymış)
· İçine elinizi sokabileceğiniz ağzı geniş bir kâse
· Et makası
· Kâğıt havlu
· Aseton
· Oje
· Kolonya


Bu aletleri firsatfili sitesindeki manikür pedikür seti ile bir arada be uygun fiyata alabilirsiniz. neyse işimize dönelim..

1. Öncelikle eğer tırnaklarınızda oje varsa asetonlu pamukla tırnaklarınızı silin.
2. Tırnaklarınızı törpüyle şekillendirin. Tırnaklarınızı zayıflatabileceğinden törpüyü kenarlarına sürmemeye dikkat edin. Verilecek en uygun şekil elinize yakışandır.
3. Törpüleme işlemi bittikten sonra ellerinizi, kâseye koyduğunuz bulaşık deterjanlı/ sıvı sabunlu ılık suya batırın ve 5 dakika kadar bekleyin. Çıkardıktan sonra, elinizi kurulayın ve yumuşayan tırnak etlerinizi geriye doğru itin. Sonra, dikkatli bir biçimde et makasıyla tırnak etlerinizi temizleyin. Çok derine inmemeye dikkat etmelisiniz yoksa kanayabilirler. Aynı işlemi diğer elinize de uygulayın.
4. Ellerinize ve tırnaklarınıza kolonya dökün ki mikroptan arınsınlar.
5. Şimdi de tırnaklara renk verme zamanı. İstediğiniz bir ojeyi tırnaklarınıza sürün ve kurumaları için bekleyin. Eğer ojenin altına parlatıcı (cila) sürerseniz hem tırnaklarınız sararmaz hem de ojeniz daha uzun süre dayanır.
6. Son aşama olarak da makasınızı kolonyayla temizleyin.


www.firsatfili.com iyi manikürler diler.

http://www.firsatfili.com/

http://www.facebook.com/Firsatfili

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder