26 Ekim 2012 Cuma

Oje ve Oje Deseni, Oje Tırnak Şekillendirici, Nail Art


Desenli oje son zamanların yeni modası. Bir çok kişi tırnaklarını artık tek renke boyamayı tercih etmek yerine yandaki fotoğrafta olduğu gibi tek renk tırnaklarının üstüne desenler yerleştirip tırnaklarında daha güzel bir görünmesini sağlıyor. Bazı bayanlarda rengarenk desenler yapmayı tercih ediyor tırnaklarına.
Eğer yandaki fotoğrafta olduğu gibi ojenizin üzerine desen yapmak için konad adı verilen tekniği kullanabilirsiniz.
Bunun için desen şablonu, deseni tırnağınıza aktarmak için tınak damgası gibi bazı ufak malzemelere ihtiyacınız var. Sizlere altta verdiğimiz video konad tekniği ile nasıl desenli ojeler yapabileceğinizi anlatmış.
Gerekli malzemeleri http://www.konadnailart.com/ vehttp://www.vivalanails.co.uk/ adreslerinden temin edebilirsiniz. Malzemeleri set olarak 25$ dan başlıyan fiyatlarla alabileceğiniz gibi dilerseniz setin içindeki parcaları da tek tek olarak satın alabilirsiniz.
İşte konad yöntemi ile nasıl desenli oje yapabileceğinizi anlatan video. Video ingilizce ama anlamak için ingilizce bilmenize gerek yok. Seyredince ne kadar kolay olduğunu anlıyacaksınız.
Fiyonk ve cizgili desenli ojeler yapmayı öğrenmek içinde aşağıdaki videoyu izyebilirsiniz. Arkadaşımız çok güzel anlatmış.

Daha renkli daha karmaşık desenlerde tırnaklarınıza oje yapmak istiyorsanız ebruli tekniğini kullanabilirsiniz. Aşağıdaki video da ebruli tekniği ile nasıl oje yapıldığını anlatıyor Türkçe olarak 

İnternette araştırma yaparak daha fazla desenli oje modeline ulaşabilirsiniz ilham almak için. Ve yukardaki teknikleri kullanarak sizde çok daha ilgi çekici tırnaklara sahip olabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder